Şirketler Ligi
Başarılar
İkincilik: 1
Anadolu Hayat Emeklilik

Firma Profili

1990 yılında "Türkiye'nin ilk hayat sigortası şirketi" olarak faaliyete başladık. Halka açık ilk emeklilik şirketi olarak, hayat sigortaları ve bireysel emeklilik sistemi toplamında Türkiye’nin en büyük fon yaratan özel sermayeli şirketiyiz.

İstanbul’da bulunan genel müdürlüğümüz, İstanbul, Ankara, Adana, Bursa, İzmir, Kocaeli, Antalya, Trabzon ve Diyarbakır’da bulunan bölge satış müdürlüklerimiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki şubemiz, direkt satış ekibimiz, sayısı 290'ı aşan acentemiz ve Türkiye İş Bankası ile Türk Bankası’nın yaygın şube ağı ile gelecek beklentilerinize ve bugünkü koşullarınıza en uygun bireysel emeklilik ve sigorta ürünlerini değerli müşterilerimizle buluşturmaya ilk günkü heyecanımızla devam ediyoruz.

Bir Türkiye İş Bankası A.Ş. iştiraki olan Şirketimizin payları Borsa İstanbul’da (BIST) ANHYT sembolü ile işlem görmektedir. Ayrıca sigorta ve emeklilik sektöründen BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’ne giren ilk şirket olarak ‘Sürdürülebilir Gelecek’ için sektörümüze öncülük ediyoruz.