Lig Bilgileri

Lig Tarihi
7-21 Ekim 2018 (tarihler katılımcı sayısı ve sisteme göre değişebilir)

Tesis
Hamza Yerlikaya Spor Salonu

Müsabaka Gün ve Saatleri
Takımlar grup müsabakalarını 7-13-14 Ekim tarihlerinden birinde tamamlayacaktır. 2. tura yükselen takımlar 20-21 Ekim'de play-off turunda mücadele edeceklerdir. Açıklanan resmi programlarda değişiklik yapılmaz (olağanüstü hâller hariç). Müsabakalar 13:00-21:00 saatleri arasında oynanacaktır.

Takım Kadrosu
Hardline Şirketler Basketbol Ligi 3'er kişilik takımlar halinde tek potada oynanacaktır. Takım kadroları en fazla 6 oyuncudan oluşur. Teknik kadrolar ise 2 kişiden oluşur. Teknik kadrodaki kişilerde şirket çalışanı olma şartı aranmaz.

Takımlar erkekler (karma) kategorisinde kadrolarında dilediği sayıda kadın oyuncu bulundurabilirler. Kadınlar kategorisinde ise sadece kadın oyuncular yer alabilirler.

Sistem
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde takımlar kura ile belirlenecek gruplarda tek devreli lig usulüyle mücadele edeceklerdir. Dörderli ve beşerli gruplardan ilk üç takım, beşerli gruplarda yer alan dördüncüler arasından en iyi iki takım 2. tura yükselecektir. Bu turdan itibaren tek maçlı eliminasyon sistemi uygulanacaktır (En iyi dördüncüler sıralanırken önce puana daha sonra averaja bakılacaktır.).

Kura Çekimi
Hardline Şirketler Basketbol Ligi kura çekimi 3 Ekim 2018 Çarşamba günü www.sirketlerligi.com internet adresinde online olarak gerçekleştirilecektir. Kura çekiminin ardından lig programı aynı gün duyurulacaktır. Kura çekiminde takımların bir önceki sezonda elde ettikleri başarılar dikkate alınarak seri başı sistemi uygulanacaktır.

Hakemler
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde Türkiye Basketbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler görev alır. Her müsabaka en az 2 hakem tarafından yönetilir. Final müsabakaları klasman hakemleri tarafından yönetilmektedir.

Sağlık
Hardline Şirketler Basketbol Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in tam donanımlı ambulansı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri sağlık ekibi tarafından yapılacak ve acil durumlarda en uygun sağlık kuruluşuna transport ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Ödüller
Şirketler Ligi felsefesinde maddi ödül yoktur. Şampiyon takıma kupa, ilk üç dereceye giren takımlara madalya ve bireysel olarak başarı elde eden sporculara plaket verilecektir. Bir ömür boyu hatıra olarak saklanacak bu ödüllerin yanı sıra sponsor kuruluşlar çeşitli hediyeler vermektedir.

Şirketler Ligi TV
Müsabakalardan HD görüntüler alınarak geniş özetler Şirketler Ligi TV'de yayınlanacaktır. Arzu eden şirketler herhangi bir maçın kaydını ücret karşılığında satın alabileceklerdir.

İletişim
Duyurular, haberler, istatistikler ve müsabakardan çekilen profesyonel fotoğraflar ligin resmi web sitesi www.sirketlerligi.com adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Katılım Bilgileri
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm özel şirketler katılımcı olabilirler.
 • Özel şirketler dışında farklı statülerdeki kuruluşlar ancak ek onayla katılımcı olabilirler.
 • İştirakler, grup şirketleri ve holdingler birlikte veya ayrı katılabilirler.
 • Franchise'lar marka ile birlikte katılabilirler.
 • Acenteler ve bayiler marka ile birlikte katılamazlar.
 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.

Kimleri Oynatabiliriz?
Katılımcı şirketler;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.
 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.
 • Kadrolarında tam zamanlı olmak kaydıyla outsource çalışanlarını bulundurabilirler.
 • Ortaklığı bulunan kişileri oynatabilirler.
 • Belirli süreli sözleşmeli çalışanlarını sözleşme bitim tarihine kadar oynatabilirler.
 • Askerlik nedeniyle işten ayrılan ve askerlik dönüşü yeniden işe girişi yapılacak olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak işe yeniden girişleri yapılıncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • 18 yaşını doldurmamış olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak 18 yaşını dolduruncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • Yarı zamanlı çalışanlarını oynatamazlar.
 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).

Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Katılımcılara ilişkin ek belgeler talep edilebilir.

Katılım Bedeli
2.300,00 TL + KDV

Erken Ödeme İndirimi
150,00 TL + KDV (31 Temmuz 2018 tarinine kadar ödeme yapılması halinde geçerlidir)

Çoklu Katılım İndirimi
100,00 TL + KDV (birden fazla takımla katılan şirketlere takım başına uygulanır)

 

01.07.2018