Lig Bilgileri

Lig Tarihi
21 - 22 Ekim 2023

Tesis
Fatih Spor Kompleksi

Müsabaka Gün ve Saatleri
Takımlar grup müsabakalarını 21 Ekim Cumartesi oynayacaktır. Gruptan çıkan takımlar 22 Ekim Pazar günü 2.tur, çeyrek final, yarı final, üçüncülük ve final maçlarını oynayacaktır (eleme turları, katılımcı takım sayısı ve uygulanacak sisteme göre değişiklik gösterebilir). Müsabakalar 11:00-22:00 saatleri arasında oynanır ve a
çıklanan resmi programlarda değişiklik yapılmaz (olağanüstü hâller hariç).

Takım Kadrosu
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde takım kadrosu en az 3 en fazla 6 oyuncudan oluşur. Müsabakalar 3x3 formatındadır. Teknik kadrolar ise maksimum 2 kişiden oluşur. Teknik kadro bildirme zorunluluğu yoktur. 
Takımlar kadrolarında dilediği sayıda kadın oyuncu bulundurabilirler.

Sistem
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde
 takımlar kura ile belirlenecek gruplarda tek devreli lig usulüyle mücadele edeceklerdir. Gruptan çıkmayı başaran takımlar lige tek maçlı eliminasyon sistemiyle devam edeceklerdir (katılımcı takım sayısına göre sistemde değişiklik yapılabilir).

Kura Çekimi
Hardline Şirketler Basketbol Ligi kura çekimi 18 Ekim 2023 Çarşamba günü "www.sirketlerligi.com" internet adresinde online olarak gerçekleştirilecektir. Kura çekiminin ardından lig programı aynı gün duyurulacaktır. Kura çekiminde takımların önceki sezonlarda elde ettikleri başarılar dikkate alınarak seri başı sistemi uygulanacaktır (son üç sezon).

Hakemler
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'nde Türkiye Basketbol Federasyonu'nun atadığı resmi hakemler görev alır.

Sağlık
Hardline Şirketler Basketbol Ligi boyunca acil yardım sponsorumuz Acıbadem Mobil’in tam donanımlı ambulansı ve sağlık personelleri tesiste hazır bulunacaktır. Tüm ilk yardım müdahaleleri sağlık ekibi tarafından yapılacak ve sağlık ekibinin gerekli gördüğü acil durumlarda en uygun ve en yakın sağlık kuruluşuna transport ücretsiz olarak sağlanacaktır.

Ödüller
Şirketler Ligi felsefesinde maddi ödül yoktur. Şampiyon takıma kupa, ilk üç dereceye giren takımlara madalya ve bireysel olarak başarı elde eden sporculara plaket verilecektir. Bir ömür boyu hatıra olarak saklanacak bu ödüllerin yanı sıra sponsor kuruluşlar çeşitli hediyeler vermektedir.

Şirketler Ligi TV
Müsabakaların tam görüntüleri Şirketler Ligi TV Youtube kanalında yayınlanacaktır.

İletişim
Duyurular, haberler, istatistikler ve müsabakardan çekilen profesyonel fotoğraflar ligin resmi web sitesi "www.sirketlerligi.com" adresinde yayınlanacaktır. Ayrıca resmi sosyal medya hesaplarında da renkli paylaşımlar yapılacaktır.

Katılım Bilgileri
Hardline Şirketler Basketbol Ligi'ne;

 • Ülkemizde faaliyet gösteren tüm özel şirketler katılımcı olabilirler.
 • Özel şirketler dışında farklı statülerdeki kuruluşlar ancak ek onayla katılımcı olabilirler.
 • İştirakler, grup şirketleri ve holdingler birlikte veya ayrı katılabilirler.
 • Acente, bayi ve franchise çalışanları marka ile birlikte katılamazlar (tekil olanlar hariç).
 • Şirketler dilediği sayıda takımla katılımcı olabilirler.

Kimleri Oynatabiliriz?
Katılımcı şirketler 17 Eylül 2023 ve önceki bir tarihte işe girmiş olmak koşuluyla;

 • Sigortalı çalışanlarını oynatabilirler.
 • İştiraklerinin, grup şirketlerinin ve bağlı bulundukları holdinglerin çalışanlarını oynatabilirler.
 • Tam zamanlı outsource çalışanlarını ek onay almak koşuluyla oynatabilirler.
 • Ortaklığı bulunan kişileri oynatabilirler.
 • Askerlik nedeniyle işten ayrılan ve askerlik dönüşü yeniden işe girişi yapılacak olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak işe yeniden girişleri yapılıncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • 18 yaşını doldurmamış olan çalışanlarını takım kadrolarında bulundurabilirler ancak 18 yaşını dolduruncaya kadar bu oyuncular müsabakalarda yer alamazlar.
 • Yarı zamanlı çalışanlarını oynatamazlar (son 6 ayda en az 90 gün emeklilik primi ödenenler hariç).
 • Stajyerlerini oynatamazlar (emeklilik primi ödenenler hariç).
 • A Milli takımında oynamış çalışanlarını oynatamazlar.

Not: Tüm katılımcılar SporMax Events & Entertainment'ın onayına tabidir. Katılımcılara ilişkin ek belgeler talep edilebilir.

15.06.2022