Şirketler Ligi
Arena

Firma Profili

Şirketimiz, Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi unvanı ile 18 Eylül 1991 yılında kurulmuştur. 7 Mart 1996 yılında gerçekleşen nevi değişikliği sonrasında anonim şirket olarak faaliyetlerine Arena Bilgisayar Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi unvanını ile devam etmektedir.

%50,6 oranında halka açık oranı ile bu alanda da Borsa İstanbul’da lider konumdadır. Ayrıca %49,4 oranında hisse ile en büyük hissedarı konumunda olan Redington Ltd. 7 milyar Amerikan Doları’nı aşkın yıllık net satış geliri ile Hindistan, Ortadoğu ve Afrika bölgesinin en büyük IT Ürünleri dağıtıcısıdır.

1991 yılından bu yana global ölçekte başta bilgisayar, bilgisayar ekipmanları, network, bilgi depolama, cep telefonu, yazılım, enerji ve otomasyon sistemleri üretimi faaliyetlerinde bulunan çok sayıda üreticinin Türkiye distribitörü olarak IT sektöründe yer almakta ve dijital dönüşümün ülkemizdeki ana sağlayıcılarından birisi olarak faaliyet göstermektedir.

Teknoloji alanında farklı ürün gamlarında sağladığı çözümler ile Türkiye’nin teknoloji tedarikçisi konumumuzla alışılagelmiş distribütörlük anlayışının yanı sıra lojistik, finansal çözümler, bulut çözümleri konularında da iş ortaklarımıza destek sağlıyor ve pazarın ihtiyaçlarına uygun bilgisayar, tablet, akıllı telefon ve yazılım gibi ürünlerin talebe uygun miktarda ve doğru maliyetler ile ülkemize getirilebilmesi için çalışıyoruz.

Özellikle uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim konularında bulut çözümler alanındaki faaliyetlerini geliştiriyor; bununla birlikte 21. yüzyılda önemini ve kapsamını genişletecek olan enerji sistemleri, makinaların interneti ve otomasyon konularında da yatırımlarımıza devam ediyoruz.