Şirketler Ligi
Beşiktaş Denizcilik

Firma Profili

Beşiktaş Denizcilik, Beşiktaş Grubu'na ait, gemi sahipliği, gemi inşası, gemi tamir ve bakım hizmetlerinde son derece saygın ve faaliyet gösteren bir gemi sahiplik ve yönetim şirketidir.

1960'lı yıllarda British Petroleum'un uzun süreli anlaşmalı iki petrol mavnasıyla yolculuğumuz başlamıştı. Ve 1980'li yıllara gelindiğinde 10.000 dwt'a kadar 10 gemiyle köklü bir kısa deniz tanker operatörü haline geldik. Aynı dönemde tanker gemileri BP, Shell ve Mobil'e uzun vadeli olarak kiralandı.

1990'lı yıllarda filomuzu, ağırlıklı olarak Total, Fina, Elf, ENI'ye kiralanan dört adet 30.000 dwt tanker ve bir adet 150.000 dwt ham petrol taşıyıcısı gibi sahip olduğumuz ve işlettiğimiz daha büyük tankerlerle genişletmeye devam ettik.

Bugün, 36 gemimiz ve 1000'den fazla çalışanımızla, ham petrol, ürün, kimya, gaz, konteyner ve kuru dökme yük taşımacılığı segmentlerindeki büyük kiracılara yüksek kaliteli gemi yönetimi hizmetlerine odaklanan orta ölçekli bir denizcilik kuruluşuyuz. 

Beşiktaş Denizcilik'in köklü ve başarılı iş geleneğini sürdürerek, modern denizciliğe yatırım yapmaya devam ediyor ve güvenilir bir denizcilik şirketi olarak gelecekteki konumumuzu korumayı amaçlıyoruz.

Hardline