Şirketler Ligi
TAV Havalimanları

Firma Profili

1997 yılında kurulan TAV Havalimanları, son otuz yılda küresel havacılık sektöründe yaşanan olağanüstü büyümenin de etkisiyle bir başarı hikayesine dönüştü. Teknolojik gelişmeler ve küreselleşme ile beraber gelen ekonomik ilerleme sayesinde hava yolu ile ulaşım, dünya genelinde toplumun farklı kesimleri için her geçen gün daha da erişilebilir hale geldi. Sektörün devlet kontrolünden çıkarılması ile pazara, uzun yıllardır faaliyet gösteren büyük havayolu şirketlerinin yanı sıra düşük maliyetli ve bölgesel hizmet veren yeni oyuncular katıldı, böylelikle farklı seçenekler ve teklifler sunulmaya başlandı. Topla ve dağıt modeli ise global bağlanabilirliği artırdı. Sınırların kalktığı ve değişen nitelikteki tehditlerle karşı karşıya kalan küresel dünyada güvenlik, kritik bir önem kazandı. 1990’lardaki yaklaşık 2 milyar olan küresel yolcu trafiği 2019 yılına gelindiğinde 9 milyarı aştı.

Modern havalimanlarının, uzun vadeli stratejik yatırımlarla, hızla değişen dünyaya ayak uydurması zorunlu hale geldi. TAV Havalimanları, benzersiz dikey ve yatay entegre iş modeliyle, modern havalimanı deneyiminde standartları belirlemeye devam eden markalardan biridir.

TAV Havalimanları, iştirakleri aracılığıyla, havalimanı değer zincirinin her noktasında hizmet vermektedir. Sekiz ülkede işletmesini üstlendiği 15 havalimanından oluşan geniş portföyü ve 35 bin kişilik yüksek nitelikli yetenek havuzu sayesinde TAV Havalimanları, her bir havalimanı projesinin ihtiyaçlarına özel çözümler üreterek hayata geçirebilmektedir.

Hardline