Şirketler Ligi
Başarılar
İkincilik: 3
Üçüncülük: 2
Dördüncülük: 1
Turkcell

Firma Profili

Eylül 2012 itibarıyla 35,2 milyon aboneye sahip Turkcell, sadece Türkiye'nin lider iletişim ve teknoloji şirketi olmakla kalmayıp, Avrupa'nın da abone bazında en büyük üç GSM operatöründen biri olma başarısına ulaşmıştır.  Faaliyette bulunduğu dokuz ülkenin beşinde pazar lideri olan Turkcell 68 milyon abonesiyle bölgesel bir liderdir.

2G ve 3G lisans bedelleri dâhil olarak Türkiye'de 8,7 milyar Amerikan Doları yatırım yapmıştır.

Turkcell'in Fintur aracılığıyla iştirak ettiği Azerbaycan, Kazakistan, Gürcistan ve Moldova'daki operasyonları Eylül 2012 itibarıyla 20,4 milyon, Kuzey Kıbrıs'taki iştiraki ise yaklaşık 0,4 milyon aboneye ulaşmıştır.  

Turkcell'in Ukrayna'da çoğunluk hissesine sahip olduğu Astelit Şirketi life:) markası 10,7 milyon,  Belarus'ta %80 hissesine sahip olduğu  BeST markası ise Eylül 2012 itibarıyla 1 milyon aboneye sahiptir. 2010 yılında imzaladığı toptan trafik alım sözleşmesi ile Almanya'da mobil sanal operatörlük hizmeti sunarak operasyonlarını dokuz ülkeye yaymıştır. 

Turkcell, Türkiye'deki geniş kapsama alanı ve yurt dışında kullanım hizmetlerinin yaygınlığıyla, müşterilerinin iletişim ihtiyaçlarına yüksek kalitede cevap verebilmeyi amaçlamaktadır. 

İMKB'de kote olan Turkcell, NYSE'de kote olan tek Türk şirketidir.