Şirketler Ligi
Albaraka Portföy

Firma Profili

Albaraka Türk tecrübesi ve kaliteli portföy yönetimi hizmeti ile karşınızdayız.

Kurumsal değerlerimize ve yatırımcı ihtiyaçlarına yönelik inançlı mülkiyet esaslarına uygun fonlar kurarak, yatırımcılar, çalışanlar ve pay sahiplerine ortak fayda sağlıyoruz. Albaraka Türk , 2007 yılından itibaren gayrimenkul sektöründe gerçekleştirdiği Kar-Zarar Ortaklığı Yatırımı projeleri ile ciddi bilgi birikimine ve uzmanlaşmış kadrolara sahiptir. Albaraka Türk, gayrimenkul projelerindeki tecrübelerini Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş.’ye taşıyarak gayrimenkul portföy yönetimi ve portföy yönetiminde dünyanın en iyisi olmayı hedeflemektedir.

 

03/06/2015 tarihinde  Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş.'nin yüzde yüz ortaklığı ile Albaraka Gayrimenkul Portföy Yönetimi Şirketi olarak kurulan şirket, 24/01/2018 tarihinde  PYŞ/PY.49-YD.19/1424 belge numarası ile birlikte Portföy Yöneticiliği ve Yatırım Danışmanlığı Yetki Belgesi almıştır.

Şirketin hali hazırda kayıtlı sermaye tavanı 80 milyon TL, ödenmiş sermayesi ise 45 milyon TL'dir. Yatırım alanları arasında Girişim Sermayesi Fonları, Gayrimenkul Fonları, Menkul Kıymet Fonları, Serbest Fonlar ve Emeklilik Fonları bulunmaktadır.

Fonex