Şirketler Ligi
Easycep

Firma Profili

2018 yılında Türk tüketicisine yenilenmiş elektronik cihazları sevdirme vizyonu ile yola çıkan EasyCep, başta cep telefonu olmak üzere, tabletten akıllı saate, bilgisayardan robot süpürgeye kadar uzanan geniş ürün yelpazesiyle Türkiye’nin en büyük yenilenmiş elektronik ürün marketidir.

Türk Standartları Enstitüsü’nün yetki belgesine ve Ticaret Bakanlığı’nın Yenileme Merkezi Lisansı'na sahip olan EasyCep’ten satın alınan her cihaz, 12 ay boyunca EasyCep garantisindedir. Bunun yanı sıra tüketicinin 14 gün boyunca iade hakkı saklıdır.

Bakanlık lisansınsa sahip yenileme tesisinde 150’den fazla çalışanı istihdam eden EasyCep, satışa çıkardığı cihazların tamamında en üstün kalite standartlarını gözetirken, tüm test ve değerleme süreçlerini uçtan uca dijitalleşmiş bir sistem ile yürütür.

Dileyen müşteriler, sahip oldukları elektronik cihazları EasyCep’e anında ve değerinde satabilir. Karşılığında nakit ödeme alabilir ya da takas avantajından faydalanabilir.

EasyCep, telefon satmayı daha hızlı ve kolay kılabilmek için Türkiye’de bir ilke imza atarak, 3 saatte kurye ve 1 saatte ödeme hizmetlerini devreye almıştır. "3 saatte kurye hizmeti" mağazaların bulunduğu yerleşim merkezlerinde, telefonu üç saat içinde kurye ile belirtilen adresten alma hizmetini kapsar. Telefonun incelenmesinin ardından verilen son fiyat teklifinin kabul edilmesi durumunda, ilgili ödemeyi 1 saatte yapar.

Tüm alış ve satış işlemleri hem easycep.com adresinden hem de fiziksel mağazalardan yapılabilir.

Türk tüketicisini yenilenmiş elektronik cihaz ile tanıştırma vizyonuyla her geçen gün büyüyen EasyCep, 2022 yılının Nisan ayında tamamladığı Seri A yatırım turunda 100 Milyon Dolar değerleme üzerinden 11 Milyon Dolar yatırım almıştır.

turna.com