Şirketler Ligi
Socar

Firma Profili

Socar sürdürülebilir bir yaşama sosyal, ekonomik ve çevresel fayda sağlamak için en ileri teknolojilerle çalışan öncü bir enerji şirketi olmaktadır.

Türkiye’nin en büyük endüstriyel holdingi olarak başta petrokimya, rafinaj, doğal gaz, ticaret, iletim ve dağıtım olmak üzere birçok sektörde faaliyetlerini sürdürürken kaynaktan son kullanıcıya kadar uzanan değer zinciriyle üretim kapasitesini sürekli arttırmaktadır.

SOCAR Türkiye adıyla hizmet veren Kurumsal Merkez İş Birimi; rafineri & petrokimya, doğal gaz ve portföy yönetimi olmak üzere üç ayrı iş birimimiz üzerinden çalışmalarını yürütmektedir. Bu kapsamda; Rafineri & Petrokimya İş Birimi’nde Petkim, STAR Rafineri, SOCAR Depolama, SOCAR Ticaret, Petkim RES; Doğal Gaz İş Birimi’nde SOCAR Enerji Ticaret, Bursagaz, Kayserigaz, Enervis; Diğer Alanlar’da ise Millenicom, SOCAR Terminal, SOCAR Fiber, SOCAR Ar-Ge, SOCAR Sigorta ve TANAP olmak üzere her biri kendi alanında yetkin olan grup şirketleriyle faaliyet göstermektedir.

İki kardeş ülke Azerbaycan-Türkiye arasındaki ekonomik iş birliğinin en güçlü temsilcisi olarak bir yandan istihdama ve üretime katkı sağlarken, diğer yandan Türkiye’nin cari açığının azalmasına destek vermektedir. Türkiye’nin potansiyeline, geleceğine duyduğu bu inançla, uluslararası enerji arenasında etkin bir oyuncu olması için önemli roller üstlenmektedir.

turna.com