Şirketler Ligi
İstanbul Varlık

Firma Profili

İSTANBUL Varlık, 1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan Türkiye'nin öncü yatırım hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co’nun bir iştirakidir.

ÜNLÜ & Co, tahsili gecikmiş alacak (TGA) piyasasındaki faaliyetlerine 2003 ve 2005 yıllarında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından gerçekleştirilen kurumsal TGA ihalelerinde Lehman Brothers’a danışmanlık vererek başlamış ve 2005 yılında bir konsorsiyum tarafından satın alınan portföyün bir kısmının tahsilat yönetim hizmetlerini üstlenmiştir.

İSTANBUL Varlık, (önceki ismiyle Standard Varlık) Nisan 2009 tarihinde Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun izniyle faaliyetlerine başlamıştır.

Kasım 2009’da Türkiye’nin önde gelen bir bankasından kurumsal TGA portföyü gelir paylaşımı yöntemi ile satın alınmıştır. Böylece İSTANBUL Varlık, Türkiye’de özel bir banka ile bir varlık yönetimi şirketi arasında yapılan ilk gelir paylaşımı anlaşmasını gerçekleştirmiştir.

İSTANBUL Varlık, bugüne kadar 12 finansal kurumdan bireysel, KOBİ ve kurumsal nitelikli TGA portföyleri devralmıştır.

19 yıldır TGA piyasasındaki faaliyetlerini verimlilik, esneklik ve güven unsurları üzerinde şekillendiren İstanbul Varlık, 300’e yakın kişiden oluşan geniş kadrosu ve milli sermayesiyle sorunlu alacak tahsil süreçlerinde hızlı, yaratıcı ve etkili çözümler üretmektedir. Şirket, kişiye özel yapıcı yaklaşımıyla müşterilerine esnek çözümler sunarak borçlarını en kısa sürede kapatmalarına destek olmayı ve bu kişilerin hızla tekrar kayıtlı ekonomiye kazandırılmasını amaçlamaktadır.

İSTANBUL Varlık, bugüne kadar 185 binden fazla müşterinin sorunlarına çözüm getirip finansal özgürlüğüne kavuşmasını sağlamıştır.

İSTANBUL Varlık, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından denetlenen, Finansal Kurumlar Birliği üyesi bir varlık yönetim şirketidir.

Fonex